NIE! Weng Chun Kung Fu zostało opracowane przez starych chińskich mistrzów jako miękka sztuka walki, która nie wymaga atletyzmu, siły ani określonej wielkości ciała, ale zamiast tego zapewnia doskonałe umiejętności techniczne i taktyczne. Ta technika jest stale udoskonalana poprzez regularne treningi, dzięki czemu po pewnym czasie jesteś lepszy od silniejszego fizycznie napastnika. Trening jest zorganizowany w taki sposób, że każda kobieta i każdy mężczyzna w treningu dla początkujących może natychmiast trenować wszystkie ćwiczenia i jest optymalnie przygotowany poprzez proste, ale skuteczne ćwiczenia krok po kroku do bardziej złożonych sekwencji ruchów, które są później trenowane na wyższych poziomach . Regularny trening w naturalny sposób poprawia motorykę, mobilność, rozwój siły i wytrzymałości.  

Na lekcjach dla początkujących trenuje się tylko ćwiczenia z przewodnikiem, które są całkowicie nieszkodliwe. W ogóle nie ma „twardego” kontaktu między uczniami, a rzuty są ćwiczone, jeśli w ogóle, tylko wtedy, gdy drugi ostrożnie „kładzie się”. Z biegiem czasu, jeśli kursanci tego chcą, ćwiczą swobodniej w programach zaawansowanych, aby móc spontanicznie reagować na atak. Ale do tego czasu spokojnie nauczyłeś się zatrzymywać ciosy i kopnięcia oraz wykonywać rzuty w kontrolowany sposób. Oczywiście w Weng Chun Kung Fu ćwiczy się również prawidłowe i zdrowe upadanie oraz bezpieczne wstawanie. Zaawansowani spośród kursantów mogą później sami określić stopień trudności swojego swobodnego treningu i uzgodnić to z partnerem treningowym przed treningiem. Ale szkolenie techniczne jest również na pierwszym planie w klasach wyższych i stanowi główną część jednostek szkoleniowych.

jak opisano powyżej, jest to „miękka sztuka walki” lub „wewnętrzna sztuka walki”. Dzięki Weng Chun Kung Fu nauczysz się optymalnie wykorzystywać w walce własną masę ciała zamiast surowej siły mięśniowej oraz kierować impetem i dźwignią ataku przeciwko samemu atakującemu! Weng Chun Kung Fu to najlepsza samoobrona na świecie, ale to także znacznie więcej: na treningu można całkowicie odłączyć się od codziennego stresu i ćwiczyć skupiając się tylko „tu i teraz” na tym, co jest bezpośrednio przed Tobą z was czubek nosa się stało. Dzięki tej charakterystyce „buddyzmu Chan” Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Weng Chun Kung Fu jest dziś jedyną wewnętrzną sztuką walki z Chin, która pierwotnie była kontynuowana na Zachodzie i która łączy w sobie trzy skarby Południowego Shaolin w tradycyjnym znaczeniu: samoobronę, opiekę zdrowotną i Chan ( ZEN).  

Na początek nosisz zwykłe sportowe ubranie, długie spodnie, T-shirt lub bluzę i tenisówki halowe. Jeśli zdecydujesz się go trzymać, zamawiasz specjalny strój do kung fu wykonany z mocnej bawełny, który szczególnie dobrze nadaje się do treningu różnych technik Weng Chun Kung Fu.

Kursanci tradycyjnej szkoły kung fu, jaką jest Molam, postrzegają siebie jako społeczność szkoleniową, w której wszyscy są traktowani z jednakową życzliwością i szacunkiem. Każdy pomaga drugiemu robić postępy w kung fu. Nie ma znaczenia, czy jesteś wyższy czy niższy, silniejszy czy słabszy, młodszy czy starszy itd. Prywatne sprawy, takie jak praca czy sytuacja osobista, również są całkowicie nieistotne. Jak w starej buddyjskiej świątyni na pierwszym planie jest wzajemne wspieranie się – oznacza to, że każdy może wspólnie praktykować w sposób zrelaksowany i radosny, odpuścić codzienność i doświadczyć wewnętrznej równowagi. 

Tak. Kung Fu i buddyzm Chan widzą tylko człowieka, a nie jego przynależność do jakiejkolwiek grupy. Poza tym bardzo ważne jest, aby ćwiczyć z jak największą liczbą  różnych partnerów treningowych, ponieważ każdy reaguje nieco inaczej, ma inną siłę i dźwignię oraz wykonuje ćwiczenia na swój indywidualny sposób. Oznacza to, że jesteś przygotowany na każdą sytuację awaryjną.  

Tak, dużo w porównaniu z innymi sztukami walki. W niektóre godziny trenuje tyle samo kobiet co mężczyzn. W kadrze zawodów są też kobiety, które walczą niezwykle skutecznie. Niestety, ponieważ ofiarami brutalnych ataków często padają zwłaszcza kobiety, szczególnie ważne jest, aby nauczyły się fizycznej obrony. Jako miękka sztuka walki (patrz wyżej), Weng Chun Kung Fu jest szczególnie odpowiednia dla kobiet! 
 
Każde ćwiczenie i każda ćwiczona forma to czysta samoobrona! Z tego powodu umiejętność skutecznej i właściwej obrony w przypadku ataku wzrasta z każdą lekcją. Oczywiście przy obronie to też zależy od sytuacji: czy atakujący jest lepszy fizycznie, czy jest kilku napastników, jaka jest moja kondycja fizyczna i psychiczna itp. W większości przypadków jednak dużą zaletą jest to, że potrafisz się przedostać trening wydaje się pewny siebie i bezpieczny – wtedy takie sytuacje w ogóle się nie zdarzają lub dużo łatwiej je rozładować werbalnie! A jeśli naprawdę dochodzi do skrajności, to niektórzy uczniowie i nauczyciele już udowodnili, że potrafią z powodzeniem używać Weng Chun Kung Fu nawet w nagłych wypadkach! 

 NIE. Udział w zawodach jest całkowicie dobrowolny i dopuszczony przez Mistrza Alexandra Hofmanna tylko wtedy, gdy zawodnik jest bardzo dobrze przygotowany technicznie i fizycznie.

Jeśli ból jest silny, zdecydowanie musisz udać się do lekarza (lub jeszcze lepiej, zasięgnąć porady fizjoterapeuty)! Jednak Weng Chun Kung Fu pomogło już wielu osobom uwolnić się od bólu dzięki zdrowym ruchom. Ludzki układ mięśniowo-szkieletowy nie jest „aparatem do siedzenia i leżenia”! Chorobom i bólowi można zapobiegać, a często nawet je leczyć, tylko poprzez regularne, zdrowe ćwiczenia. To samo dotyczy chorób psychicznych!  
 

 Uczestnictwo w naszych lekcjach próbnych lub dla początkujących (oznaczonych w harmonogramie jako początkujący) jest również możliwe w dowolnym momencie poza kursami dla początkujących. Tak, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zapraszamy również do odwiedzenia jednej ze szkół MoLam w czasie szkolenia, aby uzyskać osobiste wrażenie na temat lokalizacji. Będziesz mieć również możliwość zapytania trenerów o wszystko, co szczególnie Cię interesuje.

Academy of Shaolin 2022 ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Frisson.pl

Gabinet Masażu i Spa

Poczuj SPOKÓJ 100-letniego domu z bala.

w ofercie m. in.: Masaże Ajurwedyjskie, Orientalne, Lecznicze oraz Zabiegi Estetyczne.